Burza udžbenika

Burza udžbenika je portal za razmjenu udžbenika dostupan svim učenicima osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj i njihovim roditeljima.

Riječ je o hrvatskoj online burzi udžbenika razvijenoj na inicijativu Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa u suradnji s CARNetom.

Burza udžbenika je portal za razmjenu udžbenika koji omogućava komunikaciju između učenika koji žele ponuditi svoje korištene udžbenike i učenika kojima ti udžbenici trebaju. Svakom korisniku dostupna je informacija i kontakt podaci osobe koja nudi naslove koji su mu potrebni, te se isto tako svakom korisniku daje mogućnost da ponudi naslove kojima raspolaže. Na taj način učenicima i njihovim roditeljima omogućena je jednostavna nabavka školskih knjiga i sve potrebne opreme uz značajnu uštedu.

Specifičnost Burze udžbenika je da sadrži popis svih hrvatskih škola i razreda te informaciju o tome točno koje naslove je koji razred koristio prethodne školske godine. Na temelju tog popisa korisnik automatski može vrlo jednostavno izraditi popis udžbenika koje nudi. Naslovi unutar Burze udžbenika se biraju iz popisa udžbenika koje je odobrilo Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta.

Učenici Burzi udžbenika mogu pristupiti koristeći svoj elektronički identitet iz sustava AAI@EduHr, dok se roditelji trebaju registrirati kako bi dobili podatke za pristup Burzi.

Burzi udžbenika pristupa se na adresi http://burza.skole.hr.

Sretna razmjena udžbenika!

« Listopad 2018 »