Opće upute o pravilima ponašanja u prostorima školskih ambulanti

Autor: Anamarija Pogorelec, 8. 5. 2020.

UPUTE ZA PACIJENTE I PRATNJU pri dolasku u ordinaciju školske i adolescentne medicine

• Jedino zdravi pacijenti  pristupaju pregledu (mjerenje temperature beskontaktno u čekaonici ili na ulazu u ustanovu, ako je tako organizirano i pacijentu i pratnji)
  • Pacijenti s povišenom tjelesnom temperaturom i oni s respiratornim tegobama neće biti primljeni
  • Pregledu treba pristupiti s maskom (poželjne i rukavice)
  • Obavezna dezinfekcija ruku prije ulaska u ordinaciju
  • Prethodno ulasku u ambulantu pacijent ili roditelj/skrbnik će ispuniti Izjavu o riziku od zaraze korona virusom. Za istu je obvezan MBO djeteta/učenika/ studenta i pratnje (izjava u prilogu).
  • Samo jedan roditelj bez respiratornih simptoma smije biti u pratnji djeteta. Osobe koje su u samoizolaciji ne mogu biti pratnja.
  • Pacijenti moraju doći točno u dogovoreni termin i ne zadržavati se
  • U dogovorenom terminu pregleda roditelj i dijete su sami u čekaonici (eventualno u čekaonici susjednog tima školske medicine može biti još jedno dijete s roditeljem, poštujući socijalnu distancu)
  • Nakon svakog pacijenta obavezno se provjetravaju prostorije i dezinficiraju površine (minimalno 10 minuta)

Napomena:

S obzirom na specifičnu epidemiološku situaciju svoj dolazak treba telefonski najaviti osim ako je već unaprijed dogovoren termin pregleda. Dijete na pregled dolazi  u pratnji jednog roditelja/skrbnika. U prostore čekaonice se ne ulazi bez prethodne telefonske najave, zbog osiguranja socijalne distance. Telefonski broj i mail adresa stoji i na ulaznim vratima ambulante.

Radno vrijeme: srijeda popodne, ostali dani ujutro

Vrijeme za telefonske konzultacije i narudžbe

svaki radni dan od 13,00 do 14,00 sati

tel. 218 620, fax. 400 270