Prijava djeteta za upis u 1. razred osnovne škole

Autor: Anamarija Pogorelec, 13. 1. 2015.

Upišite dijete u OŠ "HRELJIN" - nudimo vam maksimalnu brigu za vaše dijete, multimedijalnu nastavu, e-dnevnik, učitelje koji su završili niz dodatnih edukacija (Medijaciju, Čitanje i pisanje za kritičko mišljenje, Zdravstveno obrazovanje, Građanski odgoj, Informatičke seminare...), ugodan i opremljen prostor za rad i učenje! Imamo ono što većina škola nema!

PRIJAVA ZA  UPIS  U  PRVI RAZRED

PROVODITI ĆE SE

26. - 30. siječnja 2015. godine.

od 7,30  do 13,30

ZA DJECU ŠKOLSKIH OBVEZNIKA I PRIJEVREMENI  UPIS KOJA SU

ROĐENA:

OD 1. TRAVNJA 2008.

DO 31. OŽUJKA 2009.

ZA PRIJAVU DONIJETI :

-PRESLIKU OSOBNE ISKAZNICE  RODITELJA ILI POTVRDU O PROMJENI  MJESTA  PREBIVALIŠTA

-PRESLIKA RODNOG LISTA

*    *    *

RODITELJ KOJI ŽELI OSTVARITI PRAVO NA PRIJEVREMENI UPIS  SVOGA DJETETA, KOJE DO 31.03.2015. NIJE NAVRŠILO ŠEST GODINA, MOŽE PODNIJETI ZAHTJEV (OSOBNO ILI PUTEM POŠTE) UREDU DRŽAVNE UPRAVE U PGŽ, SLUŽBI ZA DRUŠTVENE DJELATNOSTI- RIVA 10. IV.KAT, SOBA 407. RIJEKA.

RAVNATELJ:

ZORAN PAVLETIĆ, prof.

Sukladno Pravilniku o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnoga povjerenstva ("Narodne novine" broj 67/2014.) djeca rođena od 01. travnja 2008. do 31. ožujka 2009. godine obvezna su pristupiti upisu u prvi razred osnovne škole prema upisnim područjima za svaku osnovnu školu, a prema prijavljenom mjestu prebivališta odnosno boravišta djeteta.

Prijave djeteta za upis provodit ce se od 26. do 30. siječnja 2015. godine u osnovnim školama najbližim mjestu prebivališta/boravišta.

Postupak utvrđivanja psihofizičkoga stanja djece radi upisa u prvi razred osnovne škole provodi se u razdoblju od 31. ožujka do 15. lipnja tekuće godine.

U slučaju da dijete ne može pristupiti utvrđivanju psihofizičkoga stanja u vremenu koje je utvrđeno rasporedom pregleda, roditelj odnosno skrbnik/ca je dužan do 30. svibnja tekuće godine o tome obavijestiti stručno povjerenstvo škole kojoj dijete pripada prema upisnom području, koje  će utvrditi drugo odgovarajuće vrijeme.

Roditelj odnosno skrbnik/ca može upisati dijete u školu kojoj ne pripada po upisnom području ako to ne izaziva povećanje broja razrednih odjela, odnosno ako upisuje dijete u školu koja izvodi alternativne, međunarodne te programe na jeziku i pismu nacionalnih manjina, ili se upisuje u školu kojoj je osnivač druga pravna ili fizička osoba. Upisom djece iz drugih upisnih područja ne smije se narušiti optimalan ustroj rada škole i ne smije se onemogućiti upis obveznicima koji pripadaju upisnom području škole.

Roditelj odnosno skrbnik/ca može Uredu podnijeti zahtjev za uvrštenje djeteta u popis školskih obveznika za upis u I. razred osnovne škole rođenog od 01. travnja 2009. do 31. prosinca 2009. godine radi utvrđivanja mogućnosti prijevremenog upisa u I. razred osnovne škole. („Obrazac –zahtjev“). Zahtjev se podnosi najkasnije do 31. ožujka 2015. godine.

Roditelj odnosno skrbnik/ca može Uredu podnijeti zahtjev za privremeno oslobađanje obveze upisa u I. razred osnovne škole. („Obrazac – zahtjev“)

Sve dodatne informacije možete potražiti u osnovnoj školi prema upisnom području ili kod nadležnog školskog liječnika u zdravstvenoj ustanovi.

PRIJEVREMENI UPIS DJETETA U I. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

Roditelj odnosno skrbnik/ca djeteta rođenog od 01. travnja 2009. godine do 31. prosinca 2009. godine može najkasnije do 31. ožujka 2015. podnijeti zahtjev za uvrštenje djeteta u popis školskih obveznika za upis u I. razred osnovne škole pismenim putem ili osobno Uredu državne uprave u Primorsko-goranskoj županiji, Služba za društvene djelatnosti, Rijeka, Riva 10, ili Ispostavama Ureda državne u Primorsko-goranskoj županiji prema mjestu stanovanja.

Uz obrazloženi zahtjev roditelj/staratelj prilaže:

• •presliku rodnog lista djeteta,
  • •presliku osobne iskaznice roditelja, ili potvrdu o promjeni mjesta prebivališta odnosno boravišta,
  • •mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta ako je dijete bilo uključeno u predškolski program.

Ured državne uprave donosi rješenje o prijevremenom upisu u prvi razred osnovne škole za

pojedino dijete na temelju mišljenja stručnog povjerenstva za utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta Ureda.

Po primitku rješenja kojim se odobrava prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole roditelj odnosno skrbnik/ca upisuje dijete u školu prema upisnom području prema istim uvjetima kao i školski obveznici.

Za sve informacije možete se obratiti putem telefona 354-448 ili 354-452 ili putem e-mail-a meri.varga@udu-pgz.hr ili antonia.bakic@udu-pgz.hr

Obrazac zahtjeva može se preuzeti na linku www.udu-pgz.hr - Obavijesti.

« Ožujak 2024 »